021 45604

تور ژاپن

تور ژاپن؛ سفر به سرزمین سامورایی‌ها

ژاپن یا جزیره ژاپن کشوری واقع در آسیای شرقی و شمال غرب اقیانوس آرام است. از دیگر همسایگان ژاپن کره شمالی، کره جنوبی، روسیه و دریای ژاپن است.

ژاپن یکی از قدرت های برتر اقتصای دنیا و آسیا است. برای سفر به ژاپن دریافت تور ژاپن و داشتن راهنما گزینه مناسبی است.

همه چیز درباره کشور ژاپن

کشور ژاپن متشکل از بیش از 4000 جزیره است که مهمترین و شناخته شده ترین آنها شیکوکو، هوکایدو، هونشو، و کیوشو هستند به همین جهت ژاپن بیشتر از اینکه یک کشور شناخته شده باشد یک جزیره است.

 اغلب مناطق و سرزمین های ژاپن متشکل از کوه و جنگل است. میتوانیم بگوییم موقعیت جغرافیایی ژاپن در وضعیت خطرناکی قرار دارد، زیرا شکل قرارگیری پوسته های زمین در کنار یکدیگر به گونه ای است که اغلب در کنار یکدیگر  حرکت می کنند و باعث ایجاد زمین لرزه های متعددی می شوند.

علاوه بر زمین لرزه ژاپن آتش فشان های زیادی را در طول سال تجره می کند که باعث خلق و ایجاد مناظر شگفت انگیزی در ژاپن می شود.

آب و هوای کشور ژاپن

ژاپن دارای آب و هوای متنوعی است، منطقه هوکایدو که شمالی ترین منطقه شمالی این کشور است اقلیم قاره ای مرطوب دارد. تابستان ها در این ناحیه گاهی گرم و گاهی خنک و زمستان ها طولانی و سرد است. باران به ندرت در این منطقه می بارد اما زمستان ها سرد و برفی است.

در منطقه دریای ژاپن وزش بادهای زمستانی شمالی باعث بارش برف های سنگین می شود. بهتر است تور ژاپن را در فصل تابستان دریافت کنید تا آب و هوایی ملایم را تجربه کنید.

در ارتفاعات، اقلیم ژاپن قاره ای مرطوب است و تابستان ها و زمستان ها در این منطقه بسیار متفاوت است، حتی میزان دمای روز و شب نیز تا حد زیادی با یکدیگر متفاوت اند.

به طور کلی از اردیبهشت تا تیر ماه ژاپن مرطوب است که عامل آن “پدیده­ی فصل بارندگی” است. با تغییر فصل از بهار به تابستان میزان باران افزایش و دما کاهش پیدا میکند که این باعث افزایش رطوبت در کشور می شود.

توکیو پایتخت کشور ژاپن

توکیو پرجمعیت ترین، مهمترین شهر و پایتخت ژاپن است. توکیو در سال های خیلی دور به نام “ادو” شناخته می شده است و یک شهر کوچک قلعه ای بود.

امپراطور “میجی” در سال 1868 پایتخت را از کیوتو به ادو منتقل کرد و از آن به بعد توکیو به شهر مهمی در ژاپن تبدیل شد.

امروزه توکیو شهری پرجمعیت، در عین حال بسیار مهم نه تنها در ژاپن بلکه در تمام دنیا شناخته می شود. میزان مهاجرت به توکیو از شهرهای دیگر ژاپن و حتی کشورهای دیگر در سال های اخیر رشد زیادی داشته است. انواع سرگرمی ها، رستوران های بین المللی، ابزار سرگرمی و ورزشی و حتی جشنواره های سالانه در توکیو برگزار می شود که سفر به این شهر را جذاب تر می کند.

اقتصاد کشور ژاپن

ژاپن خود را به عنوان یکی از برترین اقتصادهای دنیا به اثبات رسانده است و نمونه ای بی نظیر برای کشورهای در حال توسعه است. ژاپن سبقت از اقتصاد ایالات متحده را در دستور کار قرار داده و تا حد بسیار زیادی هم موفق بوده است.

ژاپن پشتیبانی و حمایت از نیروی کار را در اولویت قرار داه و نیروی تحصیلکرده در ژاپن تا حد زیادی از امنیت شغلی برخوردار هستند که باعث افزایش بازدهی نتیجه کار شده است.

اقتصاد ژاپن پایبند بر بازار آزاد است، کایرتسو نقش مهمی در موفقیت اقتصادی ژاپن داشته است، در کایرتسو انسجام میان بخش خصوصی و دولتی، تولیده کنند، تامین کننده و توزیع کننده در دستور کار قرار میگیرد.

در ژاپن اقتصاد، سیاست و اجتماع کالا به هم پیوسته هستند و این اتحاد باعث اشتغالزایی و توزیع مناسب شغل و درآمد میان مردم این کشور شده است. کارخانه های تولید ماشین و لوازم برقی در ژاپن فراوانند و با صادرات محصولات خود درآمد بسیاری را برای کشور فراهم می کند.

جاذبه های دیدنی کشور ژاپن

البته که ژاپن کشوری سرشار از شلوغی و جمعیت است اما جاذبه های دیدنی  طبیعی در این کشور نیز به وفور یافت می شود.

کوه آساهی

آساهی با ارتفاعی نزدیک به 2.290 متر بلندترین کوهستان جزیره هوکایدو است و به عنوان مقصدی برای کوهنوردان و علاقه مندان به طبیعت است.

آنسن

چشمه های آب گرم در ژاپن نامحدود و فراوانند و گنجینه های ملی این کشور به حساب می آیند. آب درمانی و چشمه های آب گرم در میان مردم ژاپنی علاقه مندان بسیاری دارد و هر ساله گردشگران زیادی با دریافت ویزای ژاپن برای آب درمانی و حضور در طبیعت به این کشور سفر می کنند.

آبشار شیرایتو

در کنار کوه فوجی، آبشار معروف شیرایتو قرار دارد و به عنوان یکی از مکان های مقدس و جاذبه های گردشگری ژاپن شناخته می شود. همچنین این آبشار در یونسکو نیز به ثبت جهانی رسیده است.

کوه فوجی

یکی از شناخته شده ترین جاذبه های گردشگری و نماد کشور ژاپن کوه فوجی است. این کوه با ارتفاع حدودی 3.776 متر بلندترین کوه ژاپن است و معابد بسیاری در آن ساخته شده است. به همین جهت افرد زیادی برای عبادت و یا بازدید از این کوه به ژاپن سفر می کنند.

 

اطلاعات توکیو

پیش شماره

+81

اختلاف زمان

+4:30

ویزا

دارد

واحد پول

ین

زبان رسمی

ژاپنی

اورژانس

119

آتش نشانی

119

پلیس

110

مذهب

بودایی

 

تورهای پیشنهادی

جستجو
منوی سایت